• Havlíčkova běží pro hospic

• Do tradičního, již 10.ročníku, benefičního sportovního happeningu na podporu Hospice sv. Štěpána se svým pohybem zapojili nejen žáci I. stupně, ale "své" hodiny tělesné výchovy věnovali hospicu i žáci II. stupně. Ti od září mají pravidelné výběhy do nedalekého lesoparku na Mostné hoře a tak jim běh na podporu dobré věci nepřipadal nijak vyjímečný. Poděkování pak patří i rodičům a zaměstnancům školy, kteří finančně přispěli na letošní akci částkou téměř 20.000,- Kč. Děkujeme, že pomáháte.

• 2.ročník školní basketbalové ligy zná vítěze

• Celkem se školní ligy zúčastnilo pět týmů druhého stupně. V základní části hrál každý tým s každým. Čtyři nejlepší týmy postoupily do bojů o medaile. Na pátém místě se umístil tým Tlustoprdi ze 6.A. Nepopulární čtvrtou ´´bramborovou´´ pozici obsadil tým s názvem Zoufalci z 8.B. Na třetím místě skončil tým NBA Medíci ze 7.B. Druhé místo obsadil tým Potrati z 9.B. Celkovým vítězem celé školní basketbalové ligy se stal, již podruhé, tým Libjak Jordan ze 7.A. Tým si po zásluze opět převzal, do svých rukou, putovní pohár pro vítěze celé soutěže.

Nejlepším střelcem celé školní basketbalové ligy byl Gurpreet Singh, který v každém utkání dával přes dvacet bodů svého týmu. Příští rok se budeme těšit již na třetí ročník školní basketbalové ligy.

Sportu zdar a basketbalu zvlášť!

• Úspěšné fotbalové týmy

• V přehledu sportovních úspěchu z nedávné doby by určitě neměl zapadnout úspěch fotbalového týmu složeného z hráčů/žáků II. stupně. Tento tým si v náročných kvalifikačních kolech - v okresním a krajském, vybojoval právo účasti na I.ročníku celorepublikového turnaje - Pohár FAČR, který se konal ve sportovním centru v Nymburce. Do celé soutěže se přihlásilo přes 300 základních škol. Náš tým rezerezentoval Ústecký kraj a nakonec obsadil 11.místo s bilancí 4 vítězných zápasů, 2 remíz a 2 porážek.

Celá organizace turnaje byla na profesionální úrovni a žáci si dvoudenní turnaj užili a získali nové zkušenosti a pěkné zážitky z vrcholné sportovní akce - viz článek a video v odkazu níže:

odkaz ZDE

Naši školu reprezentovali - A. Poráč, V. Sedláček (oba 6.A), K. Branke, T. Branke, D. Hajný (vš. 7.A), P. Schmid, D. Skřivánek (oba 7.B), M. Horčička (8.B), T. Krajník, T. Talpa, T. Trousil, F. Kuchař (vč. 9.A), Jan Hlavnička, Jakub Hlavnička a J. Nauč (vš. 9.B).

Dalším fotbalovým turnajem pak byl tradiční McDonalds cup pro žáky I. stupně. Turnaj se kvůli nepříznivému počasí odehrál v tělocvičnách a naše týmy obsadily nepostupová 2. a 3.místa.